Partneři
Kotva
Odkazy

 

 

 

 

Aktuality
Informace Tady nic není :-(
YouTube

Mapa webu
A
A
A

Šk.rok 2015/2016

Výměnný pobyt již podvacáté! Od neděle 10. dubna do pátku 15. dubna jsme již PODVACÁTÉ mohli přivítat naše hosty, tedy studenty a učitele z německého gymnázia v Burgkunstadtu. Přípravy na tuto návštěvu, na kterou se vždy těšíme, byly zvláště v tomto roce nemalé, a to právě proto, že se jednalo o jubilejní setkání. A protože jsme si dobře vědomi toho, že udržet takovou spolupráci není samozřejmostí a naše škola si této akce velmi váží, vrhli jsme se již od září školního roku 2015/16 s nadšením do všech prací, které těmto setkáním předchází.

V neděli 10. dubna v pravé poledne jsme již na obvyklém místě, tedy na parkovišti před radnicí MÚ Prahy 15, mohli přivítat německé děti a jejich pedagogický doprovod a od této chvíle nás všechny čekal až do pátku bohatý program.

Hned v pondělí jsme navštívili radnici Prahy 15, jejíž zástupci nás velmi mile přivítali v obřadní síni. Během tohoto setkání jsme si všichni moc dobře uvědomovali význam této akce, která, jak doufáme, bude přetrvávat dalších dvacet let! V dalších dvou dnech si němečtí studenti prohlédli dominanty staré Prahy, navštívili Pražský hrad, Staroměstskou radnici, Karlův most a jiné krásy našeho města. Za doprovodu „bloudili“ po naší škole a měli možnost navštívit několik vyučovacích hodin, kde se mnozí velmi šikovně zapojili do výuky. Na společném celodenním výletě jsme mohli obdivovat zámek Loučeň a jeho přilehlé zahrady s labyrinty a nakonec jsme se všichni „vyřádili“ ve svíčkárně v Šestajovicích, odkud si každý přivezl malý dárek.

Jak to u takových akcí bývá, čas běží velmi rychle, a v pátek 15. dubna jsme se po dopolední procházce centrem Prahy museli rozloučit a zamávat našim německým kamarádům. Bylo moc dobře, že jsme si všichni mohli říct: „Tak za tři týdny na viděnou!“

Tři týdny od návštěvy německých studentů uplynuly velmi rychle a nastal den odjezdu našich žáků a jejich pedagogického doprovodu do hornofranckého městečka Burgkunstadt, kde si děti i učitelé od neděle 8. května do pátku 13. května užívali velmi vydařený program, který pro nás připravily kolegyně z německého gymnázia.
I české děti byly moc hezky přivítány jak vedením gymnázia, tak zástupci tamější radnice a všichni jsme si jen potvrdili slova, která padla již při setkání se zástupci městské části Prahy 15, že tak dlouhodobá a výjimečná setkávání musí pokračovat i nadále.
Program byl opravdu bohatý, o čemž svědčí fakt, že i v Německu utíkal čas příliš rychle. Naše děti zde prožívaly velmi aktivně strávená dopoledne ve výuce a mohly obdivovat gymnázium včetně jeho členitosti. Navštívili jsme nádherná města Kulmbach a Kronach a jejich významné středověké pevnosti. Opět jsme absolvovali velmi zajímavou exkurzi do pivovaru Weismain a navštívili jsme muzeum hraček, kde si děti po zhlédnutí výstavy vyrobily svoje hračky, které si mohly odvést jako malý dárek.
I letos se celá výměnná akce velmi vydařila a pozitivních ohlasů sbíráme mnoho. Už teď se nás dotazují jak čeští žáci, tak němečtí studenti, zdali by se mohli příští rok akce zúčastnit. Pevně věříme, že jim toto přání budeme moct splnit a zároveň se těšíme na nové „šesťačky“ a „šesťáky“, kteří společně s námi prožijí velmi zajímavé a užitečné dny výměnného pobytu.